Mlada Nišlijka na korak bila do medalje

Ljiljana Cvetković na juniorskom prvenstvu Evrope u streljaštvu četvrta

Učenica odeljenja II/1 Pravno-poslovne škole Niš, LJiljana Cvetković, osvojila je četvrto mesto na juniorskom prvenstvu Evrope u streljaštvu u disciplini vazdušna puška.

LJiljani je nedostajalo malo sportske sreće da osvoji medalju pošto je nakon kvalifikacija bila ubedljivo prva, a na vodećem mestu se našla i pre poslednjih pet hitaca u finalu. Njoj je ovo debitantski nastup na prvenstvu Evrope i nagoveštaj da bi u budućnosti mogla da osvaja medalje i na najvećim svetskim takmičenjima.

Na početku Evropskog prvenstva vazdušnim oružjem u Talinu mlada takmičarka Streljačkog kluba Niš 1881 Ljiljana Cvetković bila je na korak od medalje u dsiciplini vazdušna puška. Sa nepunih 17 godina na svom prvom velikom takmičenju bila je prva u kvalifikacijama, ali je u finalu u završnici ostala bez odličja.

Mladoj Nišlijki, učenici Pravno-poslovne škole u Nišu ovo je prvi put da učestvuje na evropskom prvenstvu. Trenira u Streljačkom klubu „Niš 1881“ pod trenerskim nadzorom Lidije Mihajlović uz čije ime stoji epitet jedne od najboljih niških sportistkinja.